Neděle, 8 září, 2024
DomůSportFootballHapal před odvetou v Arménii: Doma budou nebezpeční, stále není hotovo. Kouč...

Hapal před odvetou v Arménii: Doma budou nebezpeční, stále není hotovo. Kouč Baníku mluví o přístupu a dobré pozici do odvety

Ostravský Baník vstoupil do tohoto ročníku evropských pohárů skvěle. V rámci prvního zápasu druhého předkola Konferenční ligy totiž jednoznačně porazil arménský celek FC Urartu a tento čtvrtek jej čeká odveta. Co před druhým duelem řekl trenér Pavel Hapal?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Baník Ostrava v prvním zápase druhého předkola EKL porazil Urartu 5:1

Slezané ve čtvrtek v 17:00 sehrají odvetu v Arménii

Pavel Hapal před odvetou promluvil nejen o přístupu v odvetě

Měli jednoznačně herně navrch. Fotbalisté Baníku doma naprosto jasně deklasovali arménské FC Urartu, přičemž konečný výsledek 5:1 odpovídal i samotnému průběhu hry.

Prvních 10 až 15 minut sice bylo ze strany domácích poněkud nervóznější, potom však na hřišti tahali za výrazně delší konec provazu. Klid na kopačky ostravských fotbalistů dodal v patnácté minutě Ewerton, který poslal svůj tým do vedení.

Šikovný Brazilec byl v první půli u dalších dvou branek. Ve 22. minutě předložil míč Jiřímu Boulovi, jenž zvýšil na 2:0. O čtyři minuty později, opět za přispění Ewertona, skóroval David Buchta.

V druhém poločase pak Baník zahodil dvě velké šance, i přesto skóre na světelné tabuli nezůstalo stejné. Po trefách Erika Prekopa a Jiřího Klímy vedli Slezané už 5:0, až v 94. minutě snížil na rozdíl čtyř gólů Gevorg Tarakhchyan.

„Zbytečný gól, navíc od soupeře, který dohrával v deseti,“ řekl po zápase trenér Pavel Hapal. Hlavní kouč slezského klubu nicméně ví, že stále není hotovo.

Hapal před odvetou v Arménii

„Vytvořili jsme si v Ostravě dobrou pozici pro odvetu, ale jsme teprve v poločase. Nic není hotovo. Musíme udělat i druhý krok a zvládnout odvetu na půdě soupeře, který se bude chtít rehabilitovat a na domácím hřišti určitě bude nebezpečný. Je před námi těžké utkání a tak k tomu přistupujeme,“ řekl kouč Hapal pro klubový web.

Baník sehraje odvetu na horké arménské půdě ve čtvrtek, a to konkrétně od 17:00. O hodinu později začne druhý duel předkola Konferenční ligy také Mladá Boleslav. Ta v prvním měření sil porazila litevský Transinvest 2:0 a rovněž má nakročeno k postupu.

Zdroj: FC Baník Ostrava, UEFA Conference League