Sobota, 6 července, 2024
DomůSportFootballFrancie nedovolila na úvod Eura žádné překvapení. O výhře proti Rakousku rozhodl...

Francie nedovolila na úvod Eura žádné překvapení. O výhře proti Rakousku rozhodl vlastní gól

V pondělí večer se odehrál druhý zápas v rámci skupiny D, jenž obstaral souboj Francie s Rakouskem. Svěřenci kouče Didiera Deschampse vstupovali do utkání v roli poměrně velkého favorita, kterou nakonec dokázali také potvrdit.

Do první větší příležitosti se dostala Francie, konkrétně Kylian Mbappé. Po samostatném úniku na levé straně hřiště se rozhodl pro zakončení na přední tyč, gólman Patrick Bentz však dokázal skvěle zareagovat a vyrazil míč na rohový kop.

Rakousko se prezentovalo velmi sympatickým dojmem, obraně Francie dokázalo několikrát pohrozit. Ve 36. minutě se Christoph Baumgartner ocitl sám před brankářem soupeře, jenže nedokázal jej překonat.

O dvě minuty později tak s odpovědí přišel Kylian Mbappé, největší hvězda francouzského výběru. Jeho centr si do vlastní brány nešťastně srazil Maximilian Wober a připsal si tak vlastní gól.

Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro stříbrné medailisty z mistrovství světa v Kataru z roku 2022. Svěřenci Ralfa Rangnicka se však rozhodně za svůj výkon nemuseli stydět.

Deset minut po změně stran postupoval Mbappé, letní posila Realu Madrid, úplně sám na rakouského brankáře. S touto příležitostí však nenaložil ideálně a jeho zakončení letělo mimo tři tyče.

Tlak Francie se postupně stupňoval, ještě druhého přesného zásahu se francouzská reprezentace nemohla dočkat. Teprve druhý zápas tak během sedmnáctého evropského šampionátu skončil výsledkem 1:0. Kaňkou na výhře však může být nejistý zdravotní stav Mbappého, jenž musel kvůli krvácení z nosu střídat.

Francie se tak bodově dotáhla na Nizozemsko, se kterým se střetne v pátek 21. června. Rakousko se naopak utká s Polskem v souboji o zisk premiérových bodů na závěrečném turnaji.