Sobota, 6 července, 2024
DomůSportFootballDánové na srbskou obranu recept nenašli, Balkánci přesto na šampionátu končí

Dánové na srbskou obranu recept nenašli, Balkánci přesto na šampionátu končí

Utkání Dánů se Srbskem branku nezaznamenalo. Země z jihovýchodu Evropy tak skončila v tabulce skupiny C na posledním místě a na šampionátu končí. Dánové jsou vzhledem k remíze Anglie se Slovinskem (0:0) třetí a počkají si na výsledek tabulky třetích míst.

Skupina, kde bylo po dvou odehraných kolech nejvíce remíz. To bylo „céčko“, jehož poslední zápas proti sobě postavil dvoubodové Dány a Srby, kteří na posledním místě tabulky vlastnili bod jeden. Šance byly pro obě reprezentace otevřené.

Hned od prvních minut hrál dobré utkání v dánském dresu na pravé straně Alexander Bah. Wingbek Benfiky Lisabon s dvouletou zkušeností z pražské Slavie si v 16. minutě naskočil v malém vápně na centr, ale hlavičkoval vedle.

Ve 22. minutě se na hranici vápna hned z první krásně opřel do balónu Eriksen, ale gólman Mallorcy Rajkovič byl pozorný. Z následujícího rohového kopu sice dostal míč za brankovou čáru Wind, ale předchozí trajektorie Eriksenova rohu zamířila už mimo hřiště.

Srbskou obranu často svým důrazem zlobil Rasmus Hojlund. Forvard Machesteru United se ale z nadějných šancí nedokázal prodrat až k zakončení. Srbové se do větších šancí nepouštěli a čekali na brejky. K nim jim ale pozorní Dánové příležitost v první části nedali.

Vlastní branka Andersena neplatila kvůli ofsajdu

Do druhé části tak poslal Dragan Stojkovič hned dvě čerstvé síly – Joviče a Tadiče. Dánové také střídali, na trávník mnichovské arény se podíval Skov Olsen. A právě posledně jmenovaný forvard byl u zrodu první nebezpečné akce, ale centr Baha adresáta nenašel.

V 53. minutě si po akci střídajícího Tadiče srazil míč do vlastní branky Andersen, ale srbskou radost zmrazil zamávaným ofsajdem asistent rozhodčího. Po hodině hry byly k vidění dvě střely Christensena a Hjulmanda. Obě ale letěly vysoko nad Rajkovičovu bránu.

Skóre mohl otevřít po dalším rohovém kopu Eriksena Vestergaard, ale trefil pouze místo, kde stál připravený Rajkovič. Deset minut před koncem vybojoval v soupeřově vápně míč střídající Vlahovič, ale jeho práce správně nezakončil Mitrovič.

Útočník Al Hilalu byl hlavním aktérem posledních minut, hned dvakrát se totiž pokoušel nafilmovat penaltu. Podruhé už dostal žlutou kartu. Více toho diváci v Mnichově neviděli. Pro Srbsko tak mistrovství končí. Dánové postupují.

Zdroj: ČT Sport, UEFA.com