Středa, 3 července, 2024
DomůSportFootballChorvatsko přišlo o postup v poslední minutě! Itálie slaví, v osmé minutě...

Chorvatsko přišlo o postup v poslední minutě! Itálie slaví, v osmé minutě nastavení rozhodl Zaccagni

EURO se pomalu přechyluje do své atraktivnější poloviny a nyní je minulostí i skupina B, jejíž vítězem už předem bylo Španělsko. Rozhodovalo se ale o druhém postupujícím, kterým se stává Itálie. Ta dlouho prohrávala, ale nakonec v nastavení vyrovnal Zaccagni.

Mistrovství Evropy se pomalu dostává k vyřazovací fázi. Minulostí je skupina A, ze které postupuje Německo společně se Švýcarskem a třetí Maďarsko čeká na to, zda jí tři body z utkání se Skotskem budou stačit.

Ke svému konci nyní dospěla i skupina B, která patřila k těm nejsilnějším. Už předem bylo jasno o tom, že bude jejím vítězem Španělsko, které po Chorvatsku udolalo i Itálii.

Právě k souboji těchto týmů došlo v posledním utkání skupiny a hrálo se o přímý postup. Výhra by jednomu z týmů zajistila druhou příčku, Itálii by stačila i remíza.

A právě podle toho první poločas vypadal. Jedinou šanci měl Bastoni, jeho hlavičku ale Livakovič skvěle vyrazil. Šance se objevovaly až v poločase druhém a pro Itálii to rázem nevypadalo ideálně.

V 54. minutě mělo Chorvatsko možnost pokutového kopu po ruce ve vápna itálie, Luka Modrič ale své spoluhráče v důležité chvíli zklamal, když nechal vyniknout Donnarummu.

Byl to ale právě Modrič, který minutu na to dorážel míč do brány a šel se se svými spoluhráči radovat. Itálie tak musela dohánět a na hřiště poslala rychlíka Chiesu.

Šance byly od té doby na obou stranách, ale žádné nepatřily mezi ty, které by mohly gólmany ohrozit. Tu největší měl Gianluca Scamacca krátce před vypršením základní hrací doby.

Svou nohu ale na přihrávku nedokázal vyšvihnout včas a Itálii to málem stálo postup. Toho se ale nakonec dočkali, když v osmé nastavené minutě vyrovnal Mattia Zaccagni. Italové po remíze 1:1 postupují, Chorvaté na turnaji téměř jistě končí.

Zdroj: EURO 2024