Sobota, 6 července, 2024
DomůSportFootballBayern opět padl! Nováčkovi povolil senzační obrat, pokořil negativní rekordy a bojí...

Bayern opět padl! Nováčkovi povolil senzační obrat, pokořil negativní rekordy a bojí se o druhé místo. Fanoušci nevěří tomu, co se děje

Už za týden může oficiálně skončit dominance mnichovského giganta v Bundeslize. Bayern totiž znovu prohrál, senzačně padl na půdě nováčka, kterému povolil jen stěží uvěřitelný obrat. Fanoušci bavorského celku nevěří tomu, co se děje.

Bundesliga se už za týden může dočkat nového krále. Vůbec poprvé v historii si může pro titul dokráčet Bayer Leverkusen, který zažívá historickou sezonu, což potvrdil v sobotu na půdě Unionu Berlín, kde vyhrál 1:0, zranění Adama Hložka navzdory.

Bayern Mnichov ztrácí na lídra už neuvěřitelných 16 bodů. Něco takového pamatuje málokdo. Důvodem je i sobotní porážka na půdě Heidenheimu, která ovšem přišla jako blesk z čistého nebe.

Svěřenci kritizovaného Thomase Tuchela, který Allianz Arenu na konci sezony opustí, se v závěru první půle dostali do dvoubrankového vedení po trefách Harryho Kanea a Serge Gnabryho. Zdálo se, že je hotovo a Bayern si vedení pohlídá.

Jenže se tak nestalo. Heidenheim hned po první půli vystřídal tři hráče a efekt se brzy dostavil. V 50. minutě se odvděčil po první půli příchozí Kevin Sessa, jenž vstřelil vůbec první gól v sezoně a snížil na rozdíl jedné branky.

Jen o minutu později se trefil hrdina utkání Tim Kleindienst, jenž v 79. minutě dokonal obrat na 3:2. Na kontě už má 11 gólů, podruhé v řadě zažil dvougólový zápas. I díky této výhře se Heidenheim nachází na slušné 10. příčce.

Bayern překonal rekordy, bojí se o druhé místo

Zatímco bundesligový nováček z Bádenska-Württemberska prožívá po vítězství euforii, v Bavorsku je situace naprosto opačná. Bayern prohrál už druhý zápas v řadě, před týdnem padl proti Borussii Dortmund.

Nechat si navíc utéct vedení o dva góly? To vzhledem k tomu, pod jakým tlakem Thomas Tuchel i jeho svěřenci jsou, není úplně ideální. Tuchel od svého příchodu není fanoušky vnímán v dobrém světle, situace se ale dál a dál zhoršuje.

Za zmínku stojí, že Bayern nyní prohrál s nováčkem soutěže vůbec poprvé od roku 2000. Mimo to se jednalo o šestou ligovou porážku v této sezoně, přičemž více než pět proher utrpěl bavorský gigant naposledy v sezoně 2011/12.

Nelze se divit, že fanouškům dochází trpělivost. Za krizi viní Tuchela i vedení klubu. Už v týdnu se navíc klub utká s rozjetým Arsenalem v Lize mistrů, kde může v jako jediné soutěži zabojovat o trofej. Mluví se o prokletí, které přinesl Harry Kane, nicméně anglický útočník není terčem kritiky, ale spíše sarkastických poznámek. Přeci jen hraje celou sezonu ve vynikající formě.

Zdroj: Fabrizio Romano, Transfermarkt, Bundesliga