Neděle, 8 září, 2024
DomůSportFootballBaník patří na Bazaly! Pastrňák promluvil o svém milovaném klubu a evropských...

Baník patří na Bazaly! Pastrňák promluvil o svém milovaném klubu a evropských pohárech. Odvetu zvládne a postoupí, pravil

Ostravský Baník se letos po dlouhých čtrnácti letech vrátil do pohárové Evropy. A do tohoto ročníku Konferenční ligy vstoupil skvěle, když v prvním zápase druhého předkola porazil arménský celek FC Urartu. V ligovém klání proti Jablonci navštívil zápas Baníku i David Pastrňák, který na adresu svého milovaného klubu ztratil několik slov.

500 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Baník má před sebou velmi pravděpodobně zlomovou sezónu. Minulý ligový ročník zakončil na solidním čtvrtém místě tabulky, což jej po 14 letech vrátilo do evropských pohárů.

V nové sezóně mají Chachaři jasný cíl – etablovat se na těchto předních příčkách ligové tabulky a dojít co nejdále v pohárové Evropě.

Co se týče domácí soutěže, úvodní kolo nové sezóny Chance Ligy Baník výsledkově nezvládl, když na hřišti Bohemians padl 1:2. Klokani poprvé v utkání udeřili v 54. minutě, když se přesně trefil Vojtěch Smrž. Další gól v 82. minutě přidal Robert Hrubý, za hosty skóre v nastaveném čase pouze korigoval Abdullahi Tanko.

První zápas v Konferenční lize však Baník zvládl na výbornou, když porazil arménský tým FC Urartu vysoko 5:1. A být vyšší efektivity ofenzivy domácích, mohl být gólový rozdíl po 90 minutách ještě větší.

Druhé ligové kolo už Slezané výsledkově zvládli, když doma vydřeli výhru 1:0 nad Jabloncem. Jedinou branku zápasu obstaral Brazilec Ewerton, který těžil z povedené asistence Matěje Šína.

Baník patří na Bazaly, má jasno Pastrňák

Baník v rámci prvního domácího zápasu této sezóny Chance Ligy na svém stadionu přivítal také jednoho z mistrů letošního hokejového šampionátu. Byl jím David Pastrňák, který fandí ostravskému klubu už od mala.

„Jsem za tohle přivítání rád a jsem na to pyšný! Jsem fanouškem Baníku, to už asi všichni vědí. Na Baník jsem chodil už jako mladý kluk,“ řekl Pastrňák, jehož slova cituje oficiální web slezského celku.

„Nemohl jsem se na to bohužel dívat, ale výsledek samozřejmě znám a vím i to, že přišlo hodně lidí a byla fantastická atmosféra. Věřím, že to Baník v odvetě dotáhne a postoupí,“ uvedl na adresu působení Baníku v Konferenční lize.

Pastrňák má rovněž pro všechny jasný vzkaz, týkající se stadionu Baníku. Když se jej moderátor v poločasové pauze zápasu s Jabloncem zeptal, co říká na to, že by na Bazalech mohl vyrůst nový stadion, měl jasnou odpověď. „Baník patří na Bazaly!“ zvolal.

Zdroj: FC Baník Ostrava