Sobota, 6 července, 2024
DomůSportFootballAnglie se proti Srbsku natrápila, jediným gólem rozhodl Jude Bellingham. Do utkání...

Anglie se proti Srbsku natrápila, jediným gólem rozhodl Jude Bellingham. Do utkání nastoupil i křídelník Sparty Birmančevič

Anglie má za sebou první výhru na mistrovství Evropy. V zápase se Srbskem se sice trochu natrápila, ale nakonec získala tři body díky přesné hlavičce Juda Bellinghama. Na závěrečnou čtvrthodinku naskočil i Veljko Birmančevič ze Sparty.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarmaVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V prvním kole skupiny C se utkaly výběry Srbska a Anglie. Zatímco Srbové chtějí bojovat o postup ze skupiny, u Angličanů se s tím vyloženě počítá. Aby také ne, když jsou favoritem celého turnaje.

Úvodní zápas skupiny mezi Slovinskem a Dánskem skončil remízou 1:1, tu si ale tým kouče Garetha Southgatea rozhodně nepřál. Na hřiště poslal v podstatě nejlepší možnou sestavu a bylo to znát.

Anglie na svého soupeře vletěla a už ve 13. minutě jsme viděli úvodní trefu zápasu. Bukayo Saka poslal míč do vápna, kde si jej našel nehlídaný Jude Bellingham a hlavou nedal brankáři šanci.

Ten se mohl zlobit jak chtěl, ale s gólem už nic nenadělal. Srbové od obdržené branky začali být aktivnější, Aleksandar Mitrovič ale ve 20. minutě mířil těsně vedle tyče.

Po necelé půlhodině hry jsme byli svědky rychlého protiútoku Kyle Walkera, ten ale v rozhodující moment zvolil přihrávku, která nebyla přesná a stav utkání byl tedy beze změny.

Ve zbytku poločasu se hrálo spíše od vápna k vápnu a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Anglii. Srbové tedy stále měli naději na zisk bodu, případě i vítězství.

V 56. minutě měla Anglie dvě větší šance. Trent Alexander-Arnold prvně poslal ránu do prostředka branky, chvíli poté mohl Bellingham vstřelit druhý gól, ale vyčkával příliš dlouho.

Srbové na druhé straně chtěli pokutový kop, ale rozhodčí pokračoval ve svém metru. V závěru zápasu se konečně rozjely i ofenzivní síly obou týmů. Jarrod Bowen poslal krásný centr do vápna, Harryho Kanea ale skvěle vyčapal Predrag Rajkovič.

V 82. minutě Srbové zazlobili. Dušan Vlahovič se dostal k odraženému balonu a skvěle vypálil, ale Jordan Pickford si připsal kvalitní zákrok. I díky němu mohla Anglie získat tři body, další gól jsme totiž už neviděli. Čtvrt hodiny na hřišti strávil i křídelník Sparty Veljko Birmančevič.

Zdroj: EURO 2024