DomůSportONLINE: Nymburk hostí Zaragozu. Hraje se o čelo osmifinálové skupiny

ONLINE: Nymburk hostí Zaragozu. Hraje se o čelo osmifinálové skupiny

Martin Kříž (vpravo) z Nymburka se snaží zakončit na koš Zaragozy.

| foto: fiba.com

V polovině skupiny se Nymburk drží na prvním místě se stejnou bilancí dvou výher a jedné porážky, jako mají Zaragoza i Gravelines Dunkerque. Poslední je bez výhry Manisa. Do čtvrtfinále postoupí jen dva nejlepší celky.

Pokud Nymburk uspěje i ve středu, bude mít postup už hodně blízko. Porážka by naopak znamenala, že bude zřejmě potřebovat vyhrát oba venkovní zápasy v Manise i s Gravelines.

ONLINE: ERA Nymburk – Casademont Zaragoza

Utkání osmifinálové skupiny FIBA Europe Cupu sledujte od 18:30 v podrobné reportáži.

Zaragoza je sice jako zástupce nejsilnější evropské ligy ACB favoritem, ale Nymburk v prvním vzájemném utkání ukázal, že není bez šance. Ve Španělsku byl dlouho lepším týmem, ještě na začátku poslední čtvrtiny vedl o 14 bodů, ale nakonec těsně prohrál 79:82.

Zaragozu tehdy k výhře dotáhl Mark Smith, autor 20 bodů. Ten však poslední zápasy vynechal kvůli svalovému zranění a pravděpodobně se neobjeví ani v Nymburce.