Sobota, 6 července, 2024
DomůSportBiatlonJacquelin si zvedl sebevědomí dvěma výhrami na domácím šampionátu

Jacquelin si zvedl sebevědomí dvěma výhrami na domácím šampionátu

Měsíc před startem Světového poháru je Emilien Jacquelin ve výborném rozpoložení. Na francouzském šampionátu v Arçonu ovládl jak krátký sprint, tak stíhací závod. Mezi ženami se o výhry podělily Justine Braisazová-Bouchetová a Julia Simonová.

Francouzi závodili v rámci své Summer Tour už před měsícem v La Féclaz. Tehdy dvakrát zvítězila Lou Jeanmonnotová, mezi muži byl ve sprintu nejlepší Émilien Claude a ve stíhačce Quentin Fillon Maillet.

O víkendu v Arçonu byla ale jména vítězů jiná.

Emilien Jacquelin ukázal slušnou formu už v La Féclaz, kde skončil dvakrát druhý. Ve sprintu v Arçonu minul jediný terč vestoje a zvítězil o 2,5 sekundy před bezchybným Quentinem Fillonem Mailletem. Německý host Benedikt Doll (0+1) ztrácel 16 sekund.

Pro Jacquelina to byl první titul mistra Francie mezi dospělými. A v neděli přišel i druhý. Se střelbou (2+1+0+1) musel bojovat o vítězství do posledních metrů, druhý Émilien Claude (1+0+1+1) a třetí Benedikt Doll (1+1+1+1) za ním dojeli v půlsekundě. V rozhovoru pro Nordic Magazine si Émilien Jacquelin pochvaloval své fyzické i psychické rozpoložení.

Vzrůstající forma potěšila také Justine Braisazovou-Bouchetovou (1+0), která vyhrála svůj první závod po mateřské přestávce. Ve sprintu porazila stejně střílející Sophie Chauveauovou (0+1) o 22 sekund. Rychlá Lou Jeanmonnotová (0+2) ztrácela půl minuty.

Skvěle měla sprint rozjetý Julia Simonová, ale netrefila poslední tři terče a do stíhačky si tak nesla 7. příčku se ztrátou 40 sekund.

V neděli ovšem Simonová předvedla střelecký reparát (0+0+1+0) a dostíhala k jasnému vítězství. Druhá Jeanmonnotová (0+0+1+1) byla zpátky o 49 sekund, třetí Braisazová-Bouchetová (1+2+2+0) dokonce o 2 minuty a 21 sekund.

Julia Simonová se na začátku října poprvé od kauzy s kreditními kartami připojila k francouzskému týmu na soustředění v Prémanonu. Od začátku listopadu by se měla spolu s ostatními připravovat už na sněhu v Bessans.