Sobota, 6 července, 2024
DomůBulvárVelkou cenu Španělska vyhrál Max Verstappen: Hamilton se vrací na podium |

Velkou cenu Španělska vyhrál Max Verstappen: Hamilton se vrací na podium |

Velkou cenu Španělska Formule 1 na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya, který se jel v pořadí jako desátý, vyhrál Max Verstappen. Druhý dojel Lando Norris s Mclarenem a třetí dojel Lewis Hamilton na Mercedesu.

Max Verstappen získal v Barceloně své 61. vítězství, na okruhu Catalunya, kde v roce 2016 získal své premiérové vítězství s týmem Red Bull. Nizozemec navíc navázal na vítěznou šňůru z Kanady.

Za Verstappenem skončil Lando Norris, který do závodu odstartoval z první pozice, ale rozjezd neměl ideální a o první místo přišel hned v první zatáčce.

Závod začal nejlépe pro třetího George Russella. Britský jezdec Mercedesu využil souboje mezi Norrisem a Verstappenem hned po startu a v první zatáčce se dostal před oba do vedení.

Russell se ale ve vedení udržel jen chvilku, protože ve třetím kole Verstappen získal první pozici a poté si začal budovat dostatečný náskok na udržení pozice.

Russell zajel do boxů pro nové pneumatiky v 16. kole, hned na to ho o dvě kola později následoval Verstappen. Norris a Leclerc zůstali na trati. Norris zajel do boxů ve 24. kole, spadl na páté místo, ale doufal, že z čerstvých pneumatik vytěží. Ve 32. kole předjel Hamiltona a o tři kola později i Russella, čímž získal druhé místo.

Ve druhé polovině závodu vrcholil taktický boj týmů. Ve 45. kole zastavil Verstappen podruhé v boxech, Norris o tři kola později. I když Norris stáhl ztrátu na Verstappena o šest sekund, Nizozemec si vítězství pohlídal. Na stupně vítězů je doprovodil Hamilton, který získal první pódium v sezoně.

Russell obsadil čtvrté místo a v posledním kole ustál tlak Leclerca. Daniel Ricciardo, který slavil 250. závod v F1, skončil bez bodů na patnáctém místě.