Středa, 3 července, 2024
DomůBulvárČeský sport přichází o hvězdu! Oštěpař Vítězslav Veselý končí kariéru |

Český sport přichází o hvězdu! Oštěpař Vítězslav Veselý končí kariéru |

Český sport a zejména atletika přichází o jednu z výrazných tváří posledních let. Oštěpař Vítězslav Veselý se v 41 letech rozhodl ukončit veleúspěšnou kariéru. Naposledy si zazávodí o víkendu na mistrovství republiky ve Zlíně.

„Děkuji všem, kteří mě v průběhu celé mojí kariéry podporovali a byli velkou součástí mé cesty. Velký dík patří trenérům Janovi Železnému, Jaroslavovi Havlovi a Zdeňkovi Lípovi. Nesmím zapomenout ani na parťáky Petra Frydrycha, Jakuba Vadlejcha a Lukáše Lípu. Byla to úžasná jízda plná výzev, radostí a dřiny. Jsem vděčný za všechny zážitky a zkušenosti a těším se na další kapitoly svého života,“ uvedl Veselý na webu atletického svazu.

Hodonínský rodák je mistrem světa i Evropy a dvojnásobným bronzovým olympijským medailistou. Na velké akci se poprvé objevil v roce 2008, úspěchy začal sbírat o čtyři roky později.

V roce 2012 se stal hodem do vzdálenosti 83,72 metru nejlepším oštěpařem starého kontinentu. Na olympiádě v Londýně hodil jen o pár decimetrů méně, ale v samotném závodě to stačilo jen na čtvrté místo. Po odhalení dopingového prohřešku jednoho z medailistů ale zpětně získal bronz.

V srpnu 2013 se stal Veselý mistrem světa, když v Moskvě přehodil hranici 87 metrů. V dalších letech přidal dvě stříbra z evropského šampionátu a zdánlivě pomalu vyklízel pozice. Před třemi lety ale předvedl velký comeback na olympijských hrách v Tokiu. Společně se stříbrným reprezentačním kolegou Jakubem Vadlejchem získali pro českou výpravu dvě medaile.